Aktualności
 
Szkoła Podstawowa nr 6
im. Władysława Broniewskiego


ul. św. Kingi 1
65-215 Zielona Góra
tel/fax 68 454 87 47
e-mail: sp6.zgora@gmail.com

Inspektor ochrony danych:
Artur Piotrowicz, tel. 880 100 367
email: inspektor-ap@cuw.zielona-gora.pl
Z pędzlem w dłoni - preorientacja zawodowa oraz wspólna aktywność »
19-09-2017
Wymiana polsko – niemiecka
18.09. – 20.09.2017
 
Temat projektu:

„Z pędzlem w dłoni - preorientacja zawodowa oraz wspólna aktywność” – część 2.

Od poniedziałku 18. września 2017 gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 6 w Zielonej Górze uczniów „Ehm Welk" Oberschule z Lübbenau, z którymi realizujemy projekt: „Z pędzlem w dłoni - preorientacja zawodowa oraz wspólna aktywność” - część 2.
Nasza współpraca trwa już 8 lat. Jest to nasze 16 spotkanie! Ponieważ w większości znamy się
z wcześniejszych wymian, nie występuje za dużo problemów komunikacyjnych. Dobrze się ze sobą czujemy i staramy się spędzić wspólny czas jak najbardziej efektywnie. Nasi koledzy i koleżanki z Niemiec czują się w Zielonej Górze jak u siebie w domu.
Zaplanowany program był pełen atrakcji, zarówno dla nas, jak i naszych przyjaciół z Niemiec. Poza wspólnymi spacerami po starym mieście, zabawą i rozmowami, zaplanowane są wodne szaleństwa w Centrum Rekreacyjno-Sportowym. Przebywając ze sobą od śniadania do kolacji,
z dnia na dzień coraz bardziej się poznaliśmy i zintegrowaliśmy. Pracowaliśmy w grupach mieszanych, dzięki czemu możemy doskonalić nasz niemiecki. Braliśmy udział we wspólnych zabawach integracyjnych, sportowych oraz zajęciach plastycznych w naszej szkole.
Najistotniejszą częścią naszego spotkania były jednak warsztaty artystyczne – powstanie murali na terenie szkoły. Pod okiem profesjonalisty Pana Łukasz Chwałka, zaplanowaliśmy pracę, przygotowaliśmy projekt, podzieliliśmy zadania i obowiązki. Poznaliśmy technikę pracy, także z dnia na dzień szło nam coraz sprawniej. Wiemy, że to zadanie nie należy do najprostszych, ale nasz zapał, kreatywność i optymizm oraz wsparcie opiekunów i artysty pomogły nam w jego realizacji. Efekt naszej pracy można zobaczyć już w środę 20. września 2017. Serdecznie zapraszamy!
Podziwiać będzie można bezpłatnie:)
Takie warsztaty to nie tylko doskonała możliwość na zdobycie nowych doświadczeń, ale również świetna zabawa. Przy pożegnaniu niektórym z nas popłynęły łzy, ale wiemy, że spotkamy się już w kwietniu 2018 r., tym razem w Lübbenau.
Podsumowując, Pan Dawid Korbanek miał rację mówiąc, że „Deutsch macht Spaβ”.

Cały projekt mogliśmy realizować dzięki wsparciu finansowemu z PNWM
za pośrednictwem Euroregionu „Sprewa – Nysa – Bóbr”.

Uczestnicy wymiany.

"Z pędzlem w dłoni" - wymiana polsko – niemiecka - Galeria zdjęć
 

       
            
     
   
 © ePartner - Zielona Góra 2018 Kontakt z redaktorem serwisu