Aktualności
 
Szkoła Podstawowa nr 6
im. Władysława Broniewskiego


ul. św. Kingi 1
65-215 Zielona Góra
tel/fax 68 454 87 47
e-mail: sp6.zgora@gmail.com

Inspektor ochrony danych:
Artur Piotrowicz, tel. 880 100 367
email: inspektor-ap@cuw.zielona-gora.pl
Projekt Klasowe spotkania w Zittau »
22-09-2017
19-21 września 2017
 
W dniach 19-21 września 2017 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Zielonej Górze na zaproszenie Park-Mittelschule w Zittau wzięli udział w projekcie „Klassentreffen”.
Organizatorzy przygotowali bardzo bogaty program.
Już we wtorek uczniowie zwiedzali miasto szlakiem legend Zittau. Dzieci z Park-Mittelschule opowiedziały legendy Zittau: „Gorzelniany Mnich”, „Podanie o obrączkach”, „Królewski Las”, „Szalony szlachcic”, „Babka z drewnem”, „Cudowne rozmnożenie chleba”. Zwiedzanie miasta szlakiem legend było bardzo ciekawe. W tym dniu odwiedziliśmy też kręgielnię.
Kolejny dzień to podróż zabytkową kolejką wąskotorową do Oybin. Po drodze mijaliśmy malownicze formacje skalne z piaskowca oraz romantyczne wioski górskie. Uzdrowisko Oybin leży w sercu Gór Żytawskich, wśród zielonych wzgórz i pięknych skał. Zwiedziliśmy, wznoszący się nad miejscowością zamek i klasztor z XIVw. Urzekły nas ruiny kościoła, ze strzelistymi gotyckimi oknami, gdzie panuje doskonała akustyka, o czym przekonał nas pan Jens, śpiewając nam. Dziękujemy! Zwiedziliśmy także Kościół Górski na zboczu Wzgórza Zamkowego.
W ostatnim dniu projektu, wspólnie z uczniami Park-Mittelschule odwiedziliśmy ZOO w Zittau.
Szkole Park-Mittelschule w Zittau bardzo dziękujemy za gościnę

Klasowe spotkania w Zittau - Galeria zdjęć
 

       
            
     
   
 © ePartner - Zielona Góra 2018 Kontakt z redaktorem serwisu