IV Ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych Wielka Liga Czytelników »
06-12-2018

IV Ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych „Wielka Liga Czytelników”
Do konkursu zgłosili się uczniowie z naszej szkoły, tworząc dwa zespoły w kategorii
klas 1-4 i 5-8.
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych, kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy, promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi.
Konkurs polega na wypożyczeniu przez uczniów (w bibliotece szkolnej lub filii Miejskiej Biblioteki Publicznej) książek z listy konkursowej i odpowiedzi na pytania o przeczytanych książkach.
Testy należy rozwiązać w domu lub w bibliotece. Wypełnione formularze uczniowie oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione.
Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-4 i 5-8 weźmie udział w etapie powiatowym. Następnie najlepsi kolejno w wojewódzkim, a na końcu w finale. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin.
Etap pierwszy konkursu rozpoczyna się 06 listopada 2018 r. i trwa do 31 stycznia 2019 r.
Koordynatorzy konkursu: Krzysztof Pietraszak, Danuta Dworakowska