Wycieczka do WiMBP »
09-12-2018
Klasa 1b

21 listopada uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią Renatą Ferenc odwiedzili WiMBP w Zielonej Górze. Najpierw dzieci zobaczyły Czytelnię Ogólną, gdzie bibliotekarka pokazała najcięższą książkę w zasobach - ,,Dziesięciolecie Polski Niepodległej”, która ważyła 9.7 kg. Potem w Dziale Informacji Regionalnej uczniowie obejrzeli albumy o Zielonej Górze. Następnie w Oddziale dla Dzieci zapoznały się z bogatym księgozbiorem oraz rysowały ilustracje do komiksu. Na koniec uczniowie wysłuchali fragmentu książki o żubrach i bibliotekarka pokazała największą książkę w zasobach. Wszyscy byli zachwyceni ilością i różnorodnością książek w bibliotece. Wycieczka była bardzo udana i na pewno zmotywuje dzieci do szybkiej nauki czytania.