Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka »
12-12-2018
szkolne obchody 70. rocznicy uchwalenia Deklaracji Praw Człowieka

Międzynarodowy Dzień Praw obchodzimy corocznie 10 grudnia dla upamiętnienia podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku. Zgodnie z jej zapisami wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw bez względu na jakiekolwiek różnice rasy, koloru, płci, języka, wyznania.
W ramach obchodów tego święta, przygotowano program dydaktyczny dla uczniów naszej szkoły:
1.Przeprowadzenie lekcji wychowawczych w klasach I- III na temat „ Prawa dziecka” w oparciu o pomoce dydaktyczne udostępnione przez bibliotekę szkolną.( w tym płyta CD+ kolorowanki )
2.Opracowanie gazetki o prawach dziecka i zapoznanie uczniów przez wychowawców na lekcjach wychowawczych w kl. 1-3, 4-8 i klasach gimnazjum.
3.Przygotowanie wystawy w w hollu szkoły „Prawa dziecka” oraz „Janusz Korczak orędownikiem praw dziecka”. Materiały do pobrania dla rodziców.
4.Czytanie opowiadań z książki Artura Maciaka „Mali bohaterowie. Dzieci, które zmieniły świat” przez uczennice trzeciej klasy gimnazjum wraz z pogadanką. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV, V .
5.Obejrzenie filmu „Prawa człowieka” wraz z prelekcją.W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas VI i VII.
Organizatorzy:
Danuta Dworakowska