Projekt edukacyjny w Zittau »
15-02-2019
11-14 lutego 2019r.

Projekt edukacyjny
W dniach 11-14 lutego 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Zielonej Górze odwiedzili Zittau i Oybin na zaproszenie naszej niemieckiej szkoły partnerskiej🇵🇱🇩🇪 Parkschule w Zittau.
Zwiedzanie Zittau rozpoczęliśmy od Domu Solnego z 1511 roku, który jest jednym z największych spichlerzy Niemiec, zobaczyliśmy kościół św. Krzyża, kościół św. Jana, piękny renesansowy ratusz, Stare Miasto, budynek Łaźni Miejskiej
oraz zabytki przyrody ze słynnym zegarem kwiatowym, który ozdabiają kuranty z porcelany miśnieńskiej.
Naszymi przewodnikami byli uczniowie Parkschule Zittau.
Kolejny dzień, to zwiedzanie Miejskiego muzeum Zittau.
W środę podróżowaliśmy zabytkową kolejką wąskotorową do Oybin. Kurort Oybin leży w sercu Gór Żytawskich,
jest bardzo malowniczy, zwiedziliśmy wznoszący się nad miejscowością zamek i klasztor z XIVw., niezwykłe miejsce.
Był także czas na sport i zabawę, byliśmy na kręgielni, rywalizując w mieszanych drużynach polsko-niemieckich,
był czas na pływanie w Basenie w Großschönau, a także wspólną taneczną zabawę karnawałową w Olbersdorf.

Projekt został zrealizowany w ramach Funduszu Małych Projektów, finansowanego przez Euroregion Neisse - Nisa - Nysa, Interreg Polska - Saksonia.