Wycieczka do Warszawy »
10-05-2019
8-10 maja 2019

W dniach 8-10 maja uczniowie klas 6b, 7a, 8a, 8b i 8c byli na wycieczce w Warszawie.

Program zwiedzania był bardzo bogaty:

✅ Centrum Nauki Kopernika, wspaniale spędzony czas na eksperymentowaniu.
To miejsce obowiązkowe w Warszawie dla ludzi ciekawych i otwartych na naukę, tak jak my😀
✅ Muzeum Powstania Warszawskiego
Wyjątkowe miejsce, to hołd mieszkańców Warszawy, dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku. Niezapomniana lekcja historii Polski.
✅ PGE Narodowy naprawdę, robi wrażenie!
✅ Pałac Kultury i Nauki Warszawa, który jest obecnie najwyższym budynkiem w Polsce.
✅ Łazienki Królewskie, przepiękny warszawski zespół parkowo-pałacowy, malowniczo otoczony wodą.
✅ Warszawska Starówka, prawdziwa perła stolicy! Niezapomniany spacer od Nowego Światu, poprzez Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Zamek Królewski, staromiejskie uliczki z kolorowymi kamienicami.
✅ Grób Nieznanego Żołnierza – symboliczny grób upamiętniający bezimiennych żołnierzy poległych w walce o niepodległość Polski. Nam udało się zobaczyć zmianę warty, która odbywa się ze wszystkimi honorami.

Wspomnienia z wycieczki pozostaną na długo 😊