Julia Marcelonis laureatką nagrody głównej ogólnopolskiego konkursu Zachowaj Trzeźwy Umysł! »
07-10-2019
Mamy laureatkę nagrody głównej!

Z wielką radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Julia Marcelonis z klasy Va
została laureatką nagrody głównej konkursu plastycznego ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł! Julia odebrała nagrodę podczas uroczystego Finału Kampanii ZTU 2019
w Centrum Olimpijskim w Warszawie 3 października 2019.

W ogólnopolskim konkursie plastycznym „Ja za 20-cia lat” Julia ukazała siebie jako wartościowego człowieka, osobę, która zostanie weterynarzem, będzie opiekowała się bezdomnymi zwierzętami w schronisku oraz poleci w kosmos.
Praca naszej laureatki pt. „Ja w kosmosie” została zaprezentowana na wystawie w warszawskim Centrum Olimpijskim wśród 35 innych nagrodzonych prac z całej Polski,
powstała pod kierunkiem pani Beaty Urbaniak w świetlicy szkolnej,

Julia otrzymała w nagrodę bezprzewodowy zestaw muzyczny, książkę oraz pamiątkowy dyplom.
W uroczystości oprócz laureatów wzięli udział włodarze miast, nauczyciele, rodzice.

Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Zielona Góra Julia mogła odebrać nagrodę oraz zwiedzić Warszawę.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Celem kampanii profilaktycznej jest propagowanie zdrowego trybu życia, w zgodzie z wartościami moralnymi i powszechnie akceptowanymi, bez używek. Jednym z zadań kampanii profilaktycznej było ukazanie siebie w przyszłości. Pokazanie innym dzieciom, jak widzimy siebie w przyszłości. Wykonanie pracy plastycznej lub literackiej prezentującej własne plany na przyszłość. Sposoby osiągnięcia celów, tego jak uczestnik widzi siebie w przyszłości, jakim wartościowym człowiekiem chce zostać.Mottem Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej były słowa Thomasa Alvy Edisona: „Sukces przychodzi jedynie do tych, którzy działają, podczas, gdy pozostali oczekują jego nadejścia.”

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to największa ogólnopolska kampania profilaktyczno-edukacyjna, prowadzona od 2001 roku przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych. W 2019 roku kampania otrzymała patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej RP, a działania profilaktyczne organizowane są pod hasłem:
„Chce mi się chcieć! - czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności”.