XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom »
30-05-2020
30 maja - 7 czerwca 2020

Miło nam przekazać, że w sobotę 30 maja rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem "Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach".

W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju Tydzień Czytania odbywa się w przestrzeni wirtualnej: na Facebooku i YouTube.

Bohaterami Tygodnia Czytania będą zwierzęta, zaplanowano wiele spotkań z autorami piszącymi o zwierzętach, z miłośnikami i znawcami zwierząt, z literaturoznawcami, którzy opowiedzą o zwierzętach w literaturze, a także z artystami, którzy nam o nich poczytają!

W Tygodniu Czytania pojawią się:
Adam Wajrak, dr Tomasz Samojlik, Marcin Kozioł, Pan Poeta, Łukasz Wierzbicki, Edyta Jungowska - Wydawnictwo Jung-Off-Ska, Przemysław Dąbrowski, prof. Grzegorz Leszczyński, Małgorzata Kur, Dorota Koman - Przyjaciel Książki, Ula Kowalczuk i jej Konizmy.pl oraz znawczyni zwierząt i niewyczerpane źródło wiedzy na temat ich hodowania - dr Dorota Sumińska.

Wirtualnie jesteśmy razem!