Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych »
01-10-2020
październik 2020

W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto.
To MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
Święto ma 20 lat, a tegoroczne hasło przewodnie: "Z książką Ci do twarzy".

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy uczniów do aktywnego uczestnictwa w akcjach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

W październiku będziemy zapoznawać Was z nowościami wydawniczymi, rozmawiać o zwierzętach oraz promować czytelnictwo.

Uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego poznają sekrety świata zwierząt oraz wysłuchają fragmentów książek:
- "Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt" - napisanej przez Dorotę Sumińską, miłośniczkę zwierząt, ceniona lekarza weterynarii i pisarkę.- "Sposób na Elfa" - Marcina Pałasza oraz książki "Ludwik Jerzy Kern dzieciom".

Uczniów klas 4-8 zachęcamy do wypożyczania książek młodzieżowych z serii "Plus Minus 16" .
To książki dla nastolatków, w których poznacie świat rozterek, radości i smutków, bohaterów, którzy są Waszymi rówieśnikami. Zachęcamy także do wypożyczania innych książek, nowości wydawniczych.

Uczniów klas I-VIII zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Okładka ulubionej książki".
Na Wasze prace, na kartce A3 lub A4 czekamy do 28 października 2020.

We współpracy ze świetlicą szkolną zapraszamy do obejrzenia lektur szkolnych w wersji filmowej.

Prezentujemy piosenkę "Mała książka - wielki człowiek"- zachęcającej do czytania... biblioteki otwórz drzwi.
Teledysk powstał w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek"

Mała książka - wielki człowiek