Mała Książka - wielki człowiek »
27-10-2020
27 października 2020

Nasi pierwszoklasiści otrzymali Wyprawki Czytelnicze "Pierwsze abecadło".
To prezent przekazany uczniom przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiego projektu promującego czytelnictwo
"Mała Książka - wielki człowiek".

Celem kampanii jest zachęcenie pierwszoklasistów do czytania, rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy a także do czerpania przyjemność z lektury, tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Książka "Pierwsze abecadło" jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych.

Zachęcamy do czytania!

Kampania "Mała książka - wielki człowiek" realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.