Kamil Kolenik, tel. 880 100 367
email: iod1@cuw.zielona-gora.pl

Działania Samorzadu Uczniowskiego »
27-11-2012
Rok szkolny 2012/2013

Wrzesień 2012r.
We wrześniu 2012r. został wybrany nowy opiekun Samorządu Uczniowskiego którym została Gabriela Bondia. Wybory były tajne z udziałem uczniów klas 4 – 6, pod nadzorem poprzedniego opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
We wrześniu już pod opieką nowego opiekuna opracowano wstępny harmonogram pracy Samorządu Uczniowskiego, Regulamin Samorządu Uczniowskiego, wybrano nowe samorządy klasowe.
Zorganizowano Dzień Chłopaka – turniej chłopców w unihokeja, dziewczęta przygotowały słodki poczęstunek dla swoich kolegów.
Wybrano też najsympatyczniejszego kolegę w szkole:
1 miejsce – Fabian Perek kl. 5a
2 miejsce – Kornel Natkaniec kl. 4a
3 miejsce – Bartłomiej Styk kl. 6a
Szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej – pomoc dla hospicjum w Zielonej Górze ,,Pola Nadziei” – zebrano 180,- na zakup żonkili, które zostały posadzone na terenie szkoły. Rozpoczęliśmy również zbiórkę zakrętek plastikowych - dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na leczenie 10 – letniego Karolka ze SP 17 w Zielonej Górze – dziecko jest po przeszczepie wątroby. Zakrętki zbieramy cały rok szkolny.
Październik
W październiku zorganizowano Dzień Edukacji Narodowej – słodki poczęstunek dla wszystkich pracowników szkoły w pokoju nauczycielskim oraz przeprowadzono turniej w unihokeja uczniowie kontra pracownicy szkoły.
Przeprowadzono konkursy:
- na najbardziej wymagającego nauczyciela
1 miejsce – Pan Tomasz Skierki
2 miejsce – Danuta Walicht - Wiśniewska
3 miejsce – Małgorzata Rak
- na najbardziej lubianego nauczyciela:
1 miejsce – Pani Gabriela Bondia
2 miejsce – Renata Heppel - Kowalska
3 miejsce – Krystian Pawelec

Na drzwiach klasowych pojawiły się plakaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W listopadzie dekorowano drzwi klasowe z okazji:
Dnia wszystkich Świętych,
Święta Niepodległości
oraz andrzejek.
Rozpoczęto dyżury klasowe na korytarzach w stołówce szkolnej.
Wzięliśmy udział w akcjach charytatywnych:
- dzieciom potrzebującym w Domu Dziecka w Kalenicy - zbieraliśmy rzeczy i zabawki)
- wydawnictwo artystów malujących ustami i nogami – sprzedaliśmy kartki świąteczne a kwotę wysłaliśmy do artystów -
- udział w ogólnopolskiej akcji ,,Góra grosza” .

W grudniu dekorowaliśmy drzwi klasowe mikołajkowo oraz świątecznie.
Zorganizowaliśmy konkurs na najbardziej udekorowana klasę bożonarodzeniową. Zorganizowaliśmy wspólną wigilię – uczniowie klas 4 - 6 przygotowali poczęstunek wigilijny w stołówce szkolnej, gdzie wszyscy śpiewaliśmy kolędy a Mikołaj rozdawał prezenty.