Kamil Kolenik, tel. 880 100 367
email: iod1@cuw.zielona-gora.pl

Działania Samorządu Uczniowskiego »
30-05-2017
rok szkolny 2016/2017

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: mgr Danuta Walicht-Wiśniewska
Rzecznik Praw Ucznia: mgr Maria Baut
Rada Samorządu Uczniowskiego:

przewodniczący: Aleksandra Ambroży kl.5b
z-ca przewodniczącego: Natalia Lisowska kl.6c
skarbnik: Ewa Muszyńska kl.5a

Miesiąc Działania Samorządu Uczniowskiego
1. Wybór Samorządów Klasowych.
2. Wybór do rady Samorządu Uczniowskiego.
3. Opracowanie harmonogramu pracy na bieżący rok szkolny
4. Dzień Chłopaka – organizacja wyborów MISTERA SZKOŁY, którym został Gracjan Lewandowski z kl.6b. Pozostali laureaci to: I VICE MISTER-Mateusz Didłuch z kl.6c, II VICE MISTER- Kacper Walczak z kl.5b, MISTER FOTO- Michał Ambroży z kl.4a, MISTER ELEGANCJI- Kacper Szulc z kl.5a, MISTER WDZIĘKU- Kamil Kaszubiński z kl. 6a, MISTER SPORTU- Kowalewski Oliwier z kl.4b
5. Udział w Ogólnopolskiej Kampanii na rzecz osób terminalnie chorych ,,Pola Nadziei”- przekazanie kwoty w wysokości 350 zł Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw na potrzeby osób dotkniętych chorobą nowotworową

Październik
1. Organizacja Dnia Edukacji Narodowej – przekazanie życzeń i kwiatów dla wszystkich pracowników szkoły

Listopad
1. Dyskoteka andrzejkowa w stołówce szkolnej, zabawy andrzejkowe w klasach IV – VI.
2. Zbiórka darów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze (wizyta klas 6b i 6c w schronisku)
3. Udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej – Clean up the World – Sprzątanie Świata 2016 – zbiórka zużytych i uszkodzonych telefonów komórkowych

1. Zbiórka żywności dla najuboższych rodzin uczniów naszej szkoły
2. Organizacja Mikołajek- wyjścia klas z wychowawcami do pizzerii i do sali zabaw
3. Konkurs na bożonarodzeniowy wystrój klas- zwycięstwo kl.4a

1. Organizacja Dnia Św. Walentego
-konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową
- I miejsce Kacper Atamaniuk- kl.4a
-poczta walentynkowa
2. Organizacja Balu Karnawałowego w stołówce szkolnej
- strój karnawałowy obowiązywał zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
3. Organizacja kiermaszu słodkości w TŁUSTY CZWARTEK w ramach akcji ,, Wyślij pączka do Afryki”. Zebrane pieniądze w kwocie- 420, 68 zł. zostały przekazane Fundacji Kapucyni i Misje niosącej pomoc ludziom w Afryce.

Marzec
1. Obchody Dnia Kobiet – przekazanie życzeń i kwiatów koleżankom oraz Paniom pracującym w naszej szkole
2. Obchody Pierwszego Dnia Wiosny – wyjście klas do kina Cinema City na film ,, Piękna i Bestia” oraz do sali zabaw.

W ramach obchodów Dni Szkoły 2017,
Samorząd Uczniowski zorganizował wybory Miss Szkoły.
Dziewczęta brały udział w pokazie mody oraz prezentowały własne talenty.

Tegorocznymi laureatkami zostały:
Natalia Lisowska z kl.6c- MISS SZKOŁY
Justyna Patan z kl.4a- I WICEMISS
Natalia Rojewska z kl.6a- II WICEMISS
Julia Wyrwicka z kl.5b- MISS FOTO
Aleksandra Paroń z kl.4b- MISS ELEGANCJI
Aleksandra Lipczyńska z kl.6a- MISS WDZIĘKU
Gratulujemy!

-maj
Dnia 29 maja 2017 uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 w Zielonej Górze brały udział w obradach V Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego.
Tegoroczny sejmik odbył się pod hasłem: „Co jest na tyle ciekawe i atrakcyjne w mojej małej ojczyźnie, co najlepiej promuje Województwo Lubuskie?”.
Uczestnicy V Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego podzieleni zostali na kluby, a obrady prowadził przewodniczący sejmiku dorosłych –p. Czesław Fiedorowicz.
W roli radnych wystąpiły Justyna Patan z kl.4a i Natalia Lisowska z kl.6c, w roli dziennikarzy sprawozdawców- Maja Pawelec i Karolina Wiśniewska z kl.6b.
Przyjęto uchwałę, wybierając 10 miejsc, które najlepiej promują województwo lubuskie:

1. Dwór Kolesin z największą lipą w parku
2. Mury obronne w Strzelcach Krajeńskich
3. Park Krasnala w Nowej Soli
4. Pole Golfowe w Gorzowie Wlkp. wraz z atrakcjami
5. Pałac w Lipinkach Łużyckich
6. Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie
7. Park Narodowy Ujście Warty
8. Gmina Brody
9. Pałac w Mierzęcinie
10. Miasto Zielona Góra

V Lubuski Sejmik Dziecięcy odbył się w ramach obchodów Dnia Dziecka.
więcej o wydarzeniu na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego

-czerwiec
Dnia 1 czerwca 2017 r. Jonatan Goleniewicz z kl.5b brał udział w posiedzeniu Dziecięcej Sesji Rady Miasta, zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka. Celem sesji-,,Szkolnictwo, kultura, sport i rekreacja" była możliwość zaprezentowania własnych pomysłów na funkcjonowanie lokalnej demokracji i bezpośrednie zapoznanie się z jej mechanizmami. Jonatan otrzymał ,,Certyfikat radnego" oraz drobny upominek.Gośćmi specjalnymi Sesji byli prezydent Miasta Zielona Góra pan Janusz Kubicki oraz wiceprezydent pani Wioleta Haręźlak. Po obradach radni zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Zosię Zaborowską- finalistkę Master Chef Junior.