Aktualności
 
Szkoła Podstawowa nr 6
im. Ryszarda Peryta


ul. św. Kingi 1
65-215 Zielona Góra
tel/fax 68 454 87 47
e-mail: sp6.zgora@gmail.com


Inspektor ochrony danych:
Kamil Kolenik, tel. 880 100 367
email: iod1@cuw.zielona-gora.pl
Wycieczka Toruń-Trójmiasto-Malbork »
01-05-2017
26 kwietnia 2017- 28 kwietnia 2017
 
W dniach 26.04-28.04.2017r. pięćdziesiąt dwoje uczniów z klas IV-VI ruszyło "na podbój" północnej Polski. W trakcie trzydniowej wycieczki atrakcji nie brakowało.
Pierwszego dnia dzieci zwiedziły miasto Mikołaja Kopernika - Toruń oraz obejrzały seans w toruńskim Planetarium.
Drugiego dnia odwiedziły Trójmiasto. Wizytę rozpoczęły od krótkiej lekcji historii na półwyspie w Gdańsku, gdzie zobaczyły Pomnik Obrońców Wybrzeża - Westerplatte. Później uczniowie wybrali się na spacer Traktem Królewskim, podczas którego podziwiali piękne zabytki jednego z najstarszych miast w Polsce.Z Gdańska dzieci udały się do Gdyni, gdzie zwiedziły trzymasztowy żaglowiec - Dar Pomorza.Na koniec przyszedł czas na zabawę i naukę w Centrum Nauki Experyment. W trakcie wyjazdu nie zabrakło również spacerów po plaży.
W drodze powrotnej uczniowie udali się do Malborka. Wizyta w największym, średniowiecznym zamku na wszystkich zrobiła niesamowite wrażenie.
Bez wątpienia był to niezapomniany wyjazd, z którego uczestnicy przywieźli mnóstwo wspomnień i zdjęć.Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie nie mogą się już doczekać kolejnej wycieczki.

Wycieczka Toruń-Trójmiasto-Malbork - Galeria zdjęć
 

       
            
     
   
 © ePartner - Zielona Góra 2022 Kontakt z redaktorem serwisu