Kamil Kolenik, tel. 880 100 367
email: iod1@cuw.zielona-gora.pl

Harmonogram pracy Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 6 w Zielonej Górze »
15-10-2018
na rok 2018/2019

Harmonogram pracy Samorządu Uczniowskiego
w Szkole Podstawowej nr 6 w Zielonej Górze
na rok 2018/2019

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: mgr Agnieszka Gładyszak
Rzecznik Praw Ucznia: mgr Maria Baut

Przewodniczący: Kamil Rymaszewski kl.3b gim
Zastępca: Julia Paśka kl.3a gim
Skarbnik: Dorota Jankowiak kl.3b gim

• Wybór Samorządów Klasowych
• Wybór do rady Samorządu Uczniowskiego.
• Opracowanie harmonogramu pracy na bieżący rok szkolny; diagnozowanie potrzeb i stworzenie planu pracy SU,
• Dzień Chłopaka – życzenia dla wszystkich chłopców w szkole i nie pytanie ich na lekcjach;
• Udział w Ogólnopolskiej Kampanii na rzecz osób terminalnie chorych ,,Pola Nadziei”

• Rozpoczęcie całorocznej akcji "Szczęśliwy numerek";
• Stop pustym miskom! Wspomóż schronisko – zbiórka darów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze
• Dzień Edukacji Narodowej – życzenia dla wszystkich pracowników szkoły; (uczniowie zamieniają się miejscami z nauczycielami czyli prowadzą lekcje)

• Dzień misia (uczniowie przynoszą w ten dzień swoją ulubiona maskotkę.
• Andrzejki – dyskoteka szkolna;
• Akcja - Góra grosza

Grudzień
• Podziel się z innymi – zbiórka darów dla ubogich - akcja we współpracy z Pedagogiem szkoły;
• Konkurs na bożonarodzeniowy wystrój klas
• Wzięcie udziału w konkursie „strojenie choinki”

• Bal karnawałowy;
• Sporządzenie sprawozdania z pracy Samorządu Uczniowskiego za I półrocze w roku szkolnym 2018/2019.II półrocze

Luty
• Słodki upominek w Tłusty czwartek - Organizacja kiermaszu słodkości w TŁUSTY CZWARTEK w ramach akcji ,, Wyślij pączka do Afryki”.
• Poczta Walentynowa - czytanie na przerwach życzeń przez radiowęzeł

Marzec
• Dzień Kobiet – życzenia dla Pań i dziewczyn naszej szkoły. Dla dziewczyn – dzień bez odpytywania na lekcjach.
• Obchody Pierwszego Dnia Wiosny – organizacja tego dnia zgodnie z kalendarzem uroczystości szkolnych oraz regulaminem wycieczek i wyjść (wyjście do kina)

• Wielkanoc – życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły;
• Szukanie jajek na Wielkanoc oraz włączenie się w „Wielkanocny kiermasz” organizowany przez świetlicę.
• Obchody Dnia Ziemi – ubieramy się na zielono
• Zainicjowanie akcji pn. "Wakacyjna oś czasu" – informowanie uczniów o liczbie dni w szkole, które zostały do końca roku szkolnego;
• Dzień Szkoły

• Organizacja konkursu szkolnego na temat „Konstytucji 3 Maja”

• Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019;
• Przygotowanie wniosków do realizacji w przyszłym roku szkolnym;
• Sporządzenie sprawozdania z pracy Samorządu Uczniowskiego za II semestr w roku szkolnym 2018/2019;
• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 - wystawienie pocztu sztandarowego.

1. Harmonogram pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019