Kamil Kolenik, tel. 880 100 367
email: iod1@cuw.zielona-gora.pl

Mamy laureatkę nagrody głównej oraz wyróżnienia w konkursie Zachowaj Trzeźwy Umysł! »
28-09-2019
wrzesień 2019

Z wielką radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Julia Marcelonis z klasy Va
została laureatką nagrody głównej konkursu plastycznego ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł! Julia odebrała nagrodę podczas uroczystego Finału Kampanii ZTU 2019
w Centrum Olimpijskim w Warszawie 3 października 2019.

W ogólnopolskim konkursie plastycznym „Ja za 20-cia lat” Julia ukazała siebie jako wartościowego człowieka, osobę, która zostanie weterynarzem, będzie opiekowała się bezdomnymi zwierzętami w schronisku oraz poleci w kosmos.
Praca naszej laureatki pt. „Ja w kosmosie” została zaprezentowana na wystawie w warszawskim Centrum Olimpijskim wśród 35 innych nagrodzonych prac z całej Polski,
powstała pod kierunkiem pani Beaty Urbaniak w świetlicy szkolnej,

Celem kampanii profilaktycznej jest propagowanie zdrowego trybu życia, w zgodzie z wartościami moralnymi i powszechnie akceptowanymi, bez używek. Jednym z zadań kampanii profilaktycznej było ukazanie siebie w przyszłości. Pokazanie innym dzieciom, jak widzimy siebie w przyszłości. Wykonanie pracy plastycznej lub literackiej prezentującej własne plany na przyszłość. Sposoby osiągnięcia celów, tego jak uczestnik widzi siebie w przyszłości, jakim wartościowym człowiekiem chce zostać.Mottem Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej były słowa Thomasa Alvy Edisona: „Sukces przychodzi jedynie do tych, którzy działają, podczas, gdy pozostali oczekują jego nadejścia.”

W konkursie tym wzięło udział 33 uczniów z naszej szkoły, a 17 zostało nagrodzonych i wyróżnionych.
Wśród wyróżnionych uczniów znalazły się następujące osoby:
• Joanna Smogór z kl. Vb
• Nela Kowalewicz z kl. Va
• Paweł Nagaba z kl. IIa
• Martyna Woźniak z kl. VIIb
Uczniowie znaleźli się wśród blisko 2,5 tys. wyróżnionych osób z całej Polski.
Dzieci wykonały prace plastyczne pod kierunkiem nauczycielek Beaty Urbaniak i Renaty Marek.

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to największa ogólnopolska kampania profilaktyczno-edukacyjna, prowadzona od 2001 roku przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych. W 2019 roku kampania otrzymała patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej RP, a działania profilaktyczne organizowane są pod hasłem:
„Chce mi się chcieć! - czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności”.