Kamil Kolenik, tel. 880 100 367
email: iod1@cuw.zielona-gora.pl

Konkurs plastyczny Drogi do Niepodległości - wyniki »
30-11-2020
listopad 2020

W VI edycji konkursu plastycznego ?Drogi do Niepodległości? organizowanego przez Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie wyróżnienia otrzymały następujące osoby:
Wiktoria Śnita, Kinga Dąbkowska oraz Maciej Cerajeski.
Do konkursu przygotowała uczniów pani Beata Urbaniak.

Muzeum już po raz szósty zachęcało uczniów do ukazania postaci oraz wydarzeń historycznych, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości.
W tym roku konkurs wpłynęło 200 prac wykonanych w różnych technikach.
Muzealnicy z Drzonkowa podkreślają, że autorzy włożyli w ich wykonanie wiele wysiłku.
Prace plastyczne poruszały zagadnienia związane z drogą Polski do odzyskania niepodległości, budową niepodległego państwa polskiego, rolą wybitnych mężów stanu, a także polskich zrywów narodowych.

Zdjęcia przedstawiają dzieci wykonujące prace konkursowe okazujące w jaki sposób Polska odzyskiwała niepodległość oraz nagrodzone prace.
Praca Darii Śnity przedstawia porucznika Józefa Kosetskiego, który w 1942r. wynalazł wykrywacz min, a praca Kingi Dąbkowskiej samochód pancerny ?Kubuś? zbudowany w czasie Powstania Warszawskiego.