Kamil Kolenik, tel. 880 100 367
email: iod1@cuw.zielona-gora.pl

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości »
09-11-2021
103. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Narodowe Święto Niepodległości, to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.
Po 123 latach zaborów - Polska odzyskała niepodległość. Było to dokładnie 11 listopada 1918r.

Uczniowie klas III i V-VIII zaprezentowali przedstawienie, był zarys historii Polski,
od rozbiorów do dnia 11 listopada 1918 oraz piękne pieśni i wiersze patriotyczne.

Wszyscy uczestnicy apelu odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego"#SzkołaDoHymnu

Uczniów przygotowali: panie Beata Węgłowska i Aneta Niedzielska oraz pan Maciej Sławny.
Dekoracja - pani Renata Marek.

Dyrektor szkoły, pan Krystian Pawelec podziękował za piękną lekcję historii, a także wręczył nagrody uczniom klas V-VIII, zwycięzcom konkursu "Marszałek Piłsudski- twórca niepodległej Polski".