Aktualności
 
Szkoła Podstawowa nr 6
im. Ryszarda Peryta


ul. św. Kingi 1
65-215 Zielona Góra
tel/fax 68 454 87 47
e-mail: sp6.zgora@gmail.com


Inspektor ochrony danych:
Kamil Kolenik, tel. 880 100 367
email: iod1@cuw.zielona-gora.pl

Nowa strona internetowa szkoły SP 6


ze11.pl
Programista »
30-09-2021
Programuje strony internetowe, aplikacje, bazy danych.
 
Czym się zajmuję?
Świat nieustannie się rozwija, pojawiają się nowe technologie, a roboty, aplikacje, programy komputerowe na wiele sposobów usprawniają nasze życie. Dlatego zapotrzebowanie na programistów wciąż rośnie. Ja zdecydowałem się zdobyć ten zawód bo od dziecka pasjonują mnie komputery oraz rozwiązywanie problemów i zagadek logicznych. Czym się zajmuję? Tworzę strony internetowe, aplikacje, relacyjne bazy danych oraz dbam o ich sprawne funkcjonowanie, uczę użytkowników jak mają się nimi posługiwać i usuwam ewentualne problemy oraz awarie. Projektuję też, programuję i testuję zaawansowane aplikacje webowe, desktopowe i mobilne na różne platformy. 

Opracowuję niezbędną dokumentację techniczną oraz instrukcje obsługi dla użytkowników, przygotowuję aplikacje i bazy danych do instalacji i uruchomienia. Pracując nad nowym programem komputerowym, aplikacją, stroną czy bazą danych współpracuję z zespołem graficznym, developerskim i QA, żeby wspólnie przygotować produkt zgodny ze specyfikacją oraz oczekiwaniami klientów. 

Opracowując nowe programy dążę do optymalizacji wydajności kodu oraz do utrzymania najwyższych standardów bezpieczeństwa. Implementuję warstwy front-end dla standardowych, responsywnych i mobilnych interfejsów użytkownika dbając, aby były zgodne z oczekiwaniami klientów i obowiązującymi standardami. 

więcej informacji o zawodzie programista znajdziesz tutaj - Zapraszamy!
Źródło: https://mapakarier.org/


Co powinienem umieć? 
Potrafię analizować i interpretować założenia, wymagania funkcjonalne i niefunkcjonalne - dotyczą takich cech oprogramowania, jak: niezawodność, współpraca z konkretnymi aplikacjami, narzędziami i środowiskami, zgodność z przepisami prawa - dla aplikacji oraz opracowywać i analizować algorytmy niezbędne do programowania baz danych, aplikacji i stron internetowych, muszę więc dobrze znać matematykę. 

W pracy na co dzień niezbędna mi jest także informatyka, bo posługuję się językami programowania, takimi jak JavaScript, PHP, Python, czy Ruby on Rails, tworzę i modyfikuję kody aplikacji, stron i baz danych, przeprowadzam testy kodu, żeby móc w porę wykryć i usunąć ewentualne błędy. 

Większość programów i języków programowania, z których korzystam w pracy, ma angielski interfejs oraz instrukcje użytkowania napisane w tym języku muszę więc płynnie się nim posługiwać. Znajomość angielskiego pozwala mi też na pracę w międzynarodowych zespołach programistów lub w zagranicznych firmach, na podnoszenie moich kwalifikacji poprzez udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach oraz na wyszukiwanie w sieci nowinek z mojej branży. 

Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy? 

spostrzegawczość,
dokładność,
systematyczność,
jasne i precyzyjne formułowanie myśli,
umiejętność pełnego skoncentrowania się na pracy,
zdolność przewidywania skutków decyzji,
kreatywność,
podatność na innowacje
zdolność do ciągłego rozwoju i samokształcenia.
Predyspozycje zdrowotne 

sprawne dłonie i palce oraz brak poważnych wad wzroku, żeby móc efektywnie pracować na komputerze.
Gdzie mogę pracować? 

Mogę znaleźć pracę w działach IT różnych firm, w agencjach reklamowych, sklepach i serwisach komputerowych, u producentów oprogramowania komputerowego, w start-upach - możliwości jest bardzo wiele.
 

       
            
     
   
 © ePartner - Zielona Góra 2022 Kontakt z redaktorem serwisu